[JOC] Spune o intamplare dea ta ! (reala)

Sectiunea cu jocuri forumiste de orice fel.
Forum rules
• Nu aveti voie sa postati la interval mai mic de 5 ore in cadrul unui joc forumistic.
• Nu aveti voie sa folositi cuvinte obscene sau discriminatorii !
• Nu aveti voie sa va abateti de la regula jocului forumistic la care participati !
strange.
Designer
Designer

[JOC] Spune o intamplare dea ta ! (reala)

Post#1 » February 18th, 2016, 11:01 pm

Acest joc , consta in a spune o intamplare de a ta , reala de preferat . Nu conteaza de cand e , de ieri , de azi , de cand erai mic s.a.m.d . Incep eu :
Eram mic , aveam vreo 9-10 ani , si am mers cu niste prieteni la colindat (disperati dupa dulciuri=].) , am mers prima data la un bloc . Si in acel bloc , era un caine care statea la scara , care era de obicei bland si jucaus . Care seara , noi nestiind , avea si niste "pretenasi" mai scandalagii de fel.. Am suntat la soneria unei doamne . Si dupa , cand am auzeam ca (virgula) cainii de sus maraie si latra , mi s-a zburlit pielea pe mine , erau 5 caini care coborau spre noi . Eu fiind foarte impiedicat , am alunecat . Eu nu stiam ce sa mai fac , eram gen "Gata asta a fost , o sfeclesc." , am lasat punguta cu nuci ,biscuiti etc.. , si am rupt-o la fuga , cu 5 caini turbati dupa mine :)) . Nu am mai fost in acel bloc cu colindul , de teama ca sa nu se intample din nou aceasi chestie :)) .
Image

Image

NO BRAIN NO GAIN

J0hn. 1337

Re: [JOC] Spune o intamplare dea ta ! (reala)

Post#2 » February 20th, 2016, 1:24 pm

Ok voi spune una dintre cele mai amuzante lucruri care mi s-au intamplat (atunci nu mi se parea deloc amuzant). Eu merge la mare in fiecare am, inca de la varsta de 5 ani. Pe la varsta de 6 ani, am fost la mare cu familia. Mama mea imi cumparase o pereche de slipi cam mari de mine ( erau gen boxeri slipi, nu https://shop.jolidon.ro/copii/costume-d ... c303u.html , de aceea erau mari de mine pentru ca la varsta mea nu prea se gaseau). Parea o zi obisnuita si eu cu parintii mei eram pe plaja. Era soare dar batea foarte puternic vantul. Din acest motiv valurile erau foarte mari. Eu ma jucam linistit in apa si parintii mei stateau pe plaja uitandu-se la mine. Cautam scoici prin apa ( eram la adancime foarte mica, 25-30 cm ) si un val mare m-a izbit. Nu mai stiam nimic de mine, dar cand am deschis ochii eram pe plaja fara slipi. Valul m-a izbit, m-a aruncat pe plaja si s-a retras odata cu slipii mei in apa. Am inceput sa plang si tata cand m-a vazut fara slipi a sarit in apa sa-i caute si pana a venit el cu slipii mei am stat intr-un prosop. Nu voi uita niciodata acel moment =)).
Image

Samy97

Post#3 » February 25th, 2016, 12:59 am

Amuzanta povestea J0hn :))
Povestea mea incepe cam asa
Tot la mare. Eu aveam cam 8-9 ani nu mai stiu sigur si impreuna cu familia si prietenii parintilor mei ne-am asezat intr-un loc mai greu de vazut (deoarece eram printre multimile de prosoape si oameni). Eu nu stiam sa înot, tata,mama si prietenii lor au intrat in apa si sau dus departe intr-un loc in care "dai din picioare ca si cand ai fii pe bicicleta si stai la suprafata".. De unde ca nici acum nu pot (acum stiu sa inot),asa si eu mic si viteaz am zis sa ma duc si eu la ei. Nu stiu pe unde m-am dus dar am ajuns fara sa inot . Stau eu ce stau cu ei si mi se face sete. Ma intorc. Pe drum cam la 3 metri de tarm, nu stiu dar parca era acolo o groapa si nu mai puteam sa sar cu varful picioarele si luam apa. Bine ca am fost salvat de un om care a vazut ca nu ma descurcam. Pana la urma am ajuns pe tarm dar ghici ce, eram la mare departare de unde ne-am asezat noi. Imediat dupa ce am realizat am plecat intr-o parte. Da fix aia gresita :-bd dupa 15 minute nu stiu cum da ma gasit tata. De atunci nu mai imi place sa merg la mare :))

J0hn. 1337

Post#4 » March 9th, 2016, 2:19 pm

Aceasta poveste nu este despre mine ci despre o colega.
Deci, știți cu toții vechea moda la fete, care consta, in tinerea telefonului in buzunarul din spate a blugilor (asta daca nu cumva ai telefon cu butoane ;)) )
O colega a mers la toaleta si a uitat ca telefonul este in buzunarul din spate, s-a aplecat...(nu mai explic multe, știți cu toții) si i-a căzut iPhone-ul 5s gold 64gb in wc (wc-ul fiind o gaura). Cand a venit in clasa plângând si i-a spus doamnei diriginte (aveam ora cu ea) am început toti sa radem de era doamna diriginta sa ne dea pe toti afara. Domnul director a chemat niște oameni care au desfăcut canalul si au căutată telefonul insa in zadar ;)) .
Image

The KinG

Post#5 » March 31st, 2016, 9:36 pm

Aveam 10 ani si era vara, eu si 2 prieteni vroiam sa mergem la "furat" de cireșe seara pe la 10. Când sa sărim gardul ditai dulăul după noi, nu știam ce sa facem am urcat pe gard si am tipat "ajutor câinele" si iese Omu din casa ne-a scăpat de câine dar după ne-a luat la alergat ca am venit la furat de cireșe. De atunci nu m-am mai dus. :))
Image
Image

Scrollz

Post#6 » June 23rd, 2016, 2:41 am

Am fost acolo...si am facut ...a fost frumos...
Image

Dirty Vibe. #KB24

Post#7 » July 11th, 2016, 3:41 pm

Mi-am stricat pc-ul si era sa mor.
Image
Image

Cosmin@GFX

Post#8 » August 24th, 2016, 1:41 pm

Mi-am scapat telefonul in apa si mergea perfect :))

♛ LendBy.

Post#9 » August 24th, 2016, 7:13 pm

O masina mi-a calcat cainele de 100 de dolari .. :)) ( nu glumesc ) :)))
Image

Image

Image

Dirty Vibe. #KB24

Post#10 » August 29th, 2016, 6:30 am

Ma joc in fiecare zi pe pc.
Image
Image

Return to “Jocuri forumiste”